Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  KURUMUMUZDA MEVLİD- İ NEBİ HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
  26.10.2023

      Elazığ E Tipi Kapıl Ceza İnfaz Kurumunda  “Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri “  coşkuyla kutlandı

           Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri kapsamında Peygamberimizin doğumu 26 Eylül 2023 Perşembe günü saat 14.00’de kurum konferans salonunda  Elazığ Müftülüğü işbirliği ile  çeşitli etkinliklerle kutlandı.

         Mevlid-i Nebi haftası etkinliklerine Cumhuriyet Savcısı Taner KARACAOĞLU, İl müftüsü İrfan ÜSTÜNDAĞ ,Kurum  Müdürü Celal ARSLAN ,kurum personeli ile çok sayıda hükümlü ve tutuklu katıldı.

         Program Bölge camii imamı Ramazan BİNİCİ tarafından kur’an-ı kerim  tilaveti ile başladı.

          Daha sonra İl Müftüsü İrfan ÜSTÜNDAĞ “Hz Peygamber, İman ve İstikamet “konulu bir konferans verdi. İl Müftüsü İrfan ÜSTÜNDAĞ “Hz. Peygamber’in güzel ahlakı, kişiliği, azmi ve insanlığa koyduğu istikamet ile islamı tebliğ  yolunda yaptığı üstün gayret  ve sabırlı mücadelesi ile ilgili örnekler  vererek kurumda kalan tüm hükümlü ve tutukluların burada kaldıkları süreyi çok iyi değerlendirmeleri gerektiği ve muhakkak herkesin istikametinin düzgün  olması gerektiğini belirterek kurumlarda  manevi rehberlik faaliyetlerinin önemli olduğu hafızlık çalışması yapan hükümlüyü örnek göstererek çalışmasını övdü.”

           Programın devamında Şehitler Camii müezzini İsmail ORHAN tarafından seslendirilen  birbirinden güzel ilahilerle protokol üyelerine ve katılımcılara duygusal anlar yaşattı.

           Programın sonunda Protokol üyeleri tarafından Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren hükümlü ve tutuklulara ödülleri verildi.

           Cezaevi Savcısı Taner KARACAOĞLU program sonunda İl Müftüsü İrfan ÜSTÜNDAĞ’a programa katkılarından dolayı teşekkür ederek günün anısına plaket takdim etti. 27.09.2023

  Adres

  Ataşehir Mahallesi Çayırlı Sokak No:160 Merkez /ELAZIĞ

  Telefon

  Tel: 0424 247 11 11-0506 600 61 23

  Fax: 0424 248 36 72

  E-Posta

  elazig.etcikisaretadalet.gov.tr